President Hotel Prague President Hotel Prague President Hotel Prague President Hotel Prague

O nás

Close

Hotel President se nachází na pravém břehu řeky Vltavy s nádherným výhledem na Pražský hrad tak má ideální polohu v centru města. Hotel je vzdálen jen několik minut pěšky od centra Starého města, nejlepších obchodů a restaurací ve městě.

Ať už přijíždíte do Prahy za obchodem či za odpočinkem, Hotel Presidetn Vám nabízí něco navíc - veškeré pohodlí a komfort prvotřídního hotelu v přátelském a příjemném prostředí.

Hotel dále nabízí možnost konání meetingů, seminářů, konferencí, ale také gala-večeří i jiných akcí v 6 multifunkčních konferenčních místnostech s kapacitou až 200 osob.  Audio-vizuální technika je k dispozici ve všech konferenčních místnostech. Předsálí zasedacích místností jsou ideální pro kávovou přestávku a rychlé pracovní obědy, stejně jako pro koktejlové recepce. 

Naše profesionální služby a pozornost k detailu zajistí Váš nezapomenutelný zážitek ze setkání v našem hotelu.

Historie:

  • Základní kámen hotelu President Praha byl položen v roce 1928 z rozhodnutí Sdružení inženýrů a architektů (SIA) jako základ pro budoucí sídlo organizace.

  • V roce 1978 bylo atraktivní místo vedle budovy SIA vybráno pro výstavbu velkolepého hotelu Budovatel. Ihned poté, co byl hotel dokončen, byl připojen k budově SIA.

  • V roce 1984 byla budova přestavěna v tzv. monolitickém stylu.

  • Od roku 1992 je vlastníkem hotelu Budovatel španělská firma Comar, která provozuje síť luxusních kasin po celém

  • světě. Ta pak zakládá společnost President Hotels, s.r.o. a název hotelu se tak mění na President Hotel Praha.

  • V roce 2002 byl hotel President během ničivých povodní vážně poškozen a musel být uzavřen. Jeho rekonstrukce byla zahájena 1. srpna 2003 a byla ukončena téměř přesně za rok 6. srpna 2004, kdy byl hotel znovu otevřen

available on mobile